Popietės nuotykis – televizijos bokštas

Kai visas Vilnius šurmuliavo Kaziuko mugėje, kavos atsigerti nusprendėme televizijos bokšte. Jame esu lankiusis tik kartą – kadaise bakalauro laikais, kai vyko nemokamos ekskursijos studentams. Šį kartą užsikėlimą į bokštą vyras buvo gavęs dovanų, tad su anyta ir teta nusprendėme popietę praleisti kaip nors įdomiau. O dar kai orai tokie – nei tai žiema, nei tai pavasaris, ir dar apsiniaukę, lauke būti kažko visai nesinorėjo. Televizijos bokštas mums pasirodė puikus pasirinkimas.

Didžiausias nuotykis užsikelti į bokštą iš tikrųjų buvo tetai – ji nuolat kūrė katastrofų vaizdus, kad bokštas būtinai nuvirs, arba užstrigsime lifte, arba… O mes, aišku, prisidėjome pasakodami, kad bokštas siaubingai siūbuoja. Juokai juokais, bet eidama link bokšto vis atsigręždavau pažiūrėti, ar ji dar nepabėgo.

IMG_20160305_181217

IMG_20160305_175755
Televizijos bokšto bilietas su trumpa informacija apie bokštą

Vis dėlto pakilome greitai, sėkmingai ir be jokių katastrofų (ir gerai, nes aš pati, jei jau atvirai, irgi baisiai bijau užstrigti lifte, o siūbavimo faktas drąsos taip pat neprideda). Netikėtai buvo tikrai nemažai žmonių, tad radę laisvą staliuką ne su balta staltiese (tokie nesiderina prie džemperio su kapišonu) iškart prisėdome ir leidomės lėtai besisukančia kelione su Vilniaus vaizdais, mat staliukai yra ant besisukančios pakylos. Kol geri kavą, niekur neidamas apžiūri visą panoramą.

IMG_20160305_181032

Kol mano kompanija kirto burgerius ir keptą duoną, aš, žinoma, neatsisakiau kavos ir pyrago. Maistas nėra išskirtinis, o kainos kaip visur. Puodelis kavos kainuoja apie 1,5 euro.

IMG_20160305_175913

Žiūrėdama galvojau, kad geriausias laikas lankytis bokšte – žiema, kai balta, arba pavasaris, vasara ir ruduo, ir dar vėlus vakaras. Žodžiu, visai ne tas laikas, kada lankomės mes. Nepaisant to, vaizdas tikrai nenuvilia. Vilnius gražus, o net ir sovietiniai daugiabučiai iš tokio aukščio tampa kažkokie… žavūs. Pats miestas, kai tolumas gaubia ūkas, atrodo netgi labai didelis. Begalinis.

IMG_20160305_180350

Kas man labiausiai patinka Vilniuje? Kad jis labai žalias. Kiek pas mus žalumos, kiek miškelių, parkų! Net tokiu metų laiku jis nuostabus. Iš televizijos bokšto puikiai matosi Vingio parkas, vingiuojanti Neris, geresnio regėjimo nei aš įžiūrės ir Gedimino pilį, Trijų kryžių kalną, Mykolas netgi matė Petro ir Povilo bažnyčią.

IMG_20160305_180551

Ar verta keltis į televizijos bokštą? Taip. Nors užsikėlimas suaugusiajam kainuoja net 6 eurus, bet kartą kitą tokią pramogą verta sau leisti. Pavyzdžiui, rudenį leidžiantis saulei atsigerti arbatos, stebint vakarėjantį miestą, ar vasarą suvalgyti ledų, o šiuo metų laiku – tiesiog iš aukščiau pasigrožėti Vilniumi.

IMG_20160305_180113

Už mažus ir didelius nuotykius, kasdien!

J.

Parašyk komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s