Kodėl Klaipėda yra gerai

Velykų savaitgalį praleidome Klaipėdoje. Paprastai, kaip jau keletą metų tenka pataikyti, mieste būna šalta, lyja, apsiniaukę, sklandžioja rūkai, kaukia stipriausi vėjai ir net vasarą reikia šiltos striukės. Šis savaitgalis buvo šiltas, ramus ir pati Klaipėda netgi man patiko (!). Na kodėl, kodėl gi negalėtų taip būti visada?! Taigi trumpai apie tai, kodėl norint prie jūros reikia važiuoti į Klaipėdą.

IMG_20160326_225315

Rūko romantika

Nepaisant to, kad hiperbolizuodama rūkus teksto pradžioje pateikiau kaip miesto trūkumą, kone amžinas rūkas yra vienas Klaipėdos privalumų. Jis suteikia miestui kažkokios romantikos, padaro jį laukiniškesnį, paslaptingą, o orą – maloniai vėsų (rūkas juk reiškia,  kad – pagaliau – nėra vėjo). Rūkas paslepia kai kuriuos miesto trūkumus. Jis įkvepia kūrybai (iš Klaipėdos kilo nemažai žymių menininkų).

O štai toks rūkas pasitiko mane Velykų rytą:

IMG_20160327_213229

Miesto ramybė

Klaipėda yra gana ramus miestas. Vieniems tai privalumas, kitiems – trūkumas. Tikrai, eidamas mieste niekada nepamatysi tiek žmonių, kiek Vilniuje (išskyrus Jūros šventę, žinoma). Antrą Velykų dieną ryte norėjome susitikti su drauge ir išgerti kavos, tad 10 val. ryto kavinėje „Meat lovers“ prie pėsčiųjų perkėlos buvome pirmieji ir vieninteliai lankytojai.

10665282_935321416479804_1966835245_n

Lėtai, neskubėdamas, su keliais keleiviais atplaukia keltas, paskui jį – būrys klykaujančių žuvėdrų. Šalia kavinės saulėje šildosi porelė vietinių perkėlos katiniukų. O tu sėdi sau šiltai, pagaliau šviečiant saulei, geri kavą ir daliniesi per pusę neįtikėtinai saldų sūrio pyragą. Beje, kava Klaipėdos „Meat lover’iuose“ man yra skaniausia, kokią tik esu gėrusi visoj Lietuvoj.

Marios ir jūra

Pagrindinis Klaipėdos privalumas yra MARIOS ir JŪRA. Jūros yra ir kitur, bet visi žinom, kaip kartais nesinori lankytis tuose miesteliuose. Čia jūra nenukomercinta, nemažai laukinių vietų, kuriose puikiausiai laiką leidžia šunys (nes daug pagalių ir kitų šunų). O ir pasirinkimas, kurioj vietoj privažiuoti, tikrai nemažas: molas, Melnragė, Olando skardis, kiek toliau – Karklė. O dar gali sustoti bet kur pakeliui ir rasti ne tokių išvaikščiotų vietų, sutikti kokią stirną, pabudusį žaltį ar drąsų kirą, o po audros pamatyti gintaro rinkėją, iki juosmens įbridusį į vandenį, o ant kranto – jo laukiantį ištikimą šunį.

IMG_20160326_225559

Taip pat galima važiuoti dviračiu, persikelti į Smiltynę ir ten lėkti prie jūros ar į kokią Juodkrantę. Mano anyta dviračiu važinėja kone visus metus, jei tik ne uraganas siaučia.

Vaikščiodami pajūriu matėme apleistus karo laikų bunkerius, kuriuos vanduo, matyt, kiek išplovė ir paviešino. Girdėjau, kad yra dėdė, kuris ten veda ekskursijas ir įdomiai pasakoja apie karo laikų miestą. Gal kas esate lankęsi?

Marios. Keltas, žuvėdros, gulbės, tolumoj ūkuose matoma Kuršių Nerija. Argi ne romantiška? Šįkart lankėmės apleistoje marių vietoje netoli dujų terminalo, kurią šiuo metu tvarko ir, deja, planuoja statyti terminalo stoties administracinį pastatą. Kol dar galima ten apsilankyti – apsilankykite.

IMG_20160327_201421

Tik nesišvartuokite, nes negalima.

IMG_20160327_201238

Taigi važiuokite į Klaipėdą bet kokiu metų laiku, ten oras vis tiek visus metus panašus. Gerai jau, gerai – vasarą kiek šilčiau. Pasivaikščiokite pajūriu, palei marias, persikelkite keltu, pasivaikšiokite palei Danės upę, užeikite sušilti į „Meat lover’ius“ ar Melnragėje į kavinukę „Vasarą“ bandelių. Pravėdinkite galvą tokiu oru, kokio niekur kitur Lietuvoj nerasit.

Klaipėda savaip žavi, tik dar neišnaudojusi viso savo potencialo. O gal mūsų dar nevisiškai pamatyta ir įvertinta.

IMG_20160326_224041

 

Jei norite ne tik pasišlaistyti, bet ir kažką naudingesnio nuveikti ar pamatyti Klaipėdoje, pasidomėkite lankytinais objektais.

Parašyk komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s